Pobierz PITy 2017/2018 Pobierz PITy 2017/2018

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Wysyłka Formularzy PIT

E-Deklaracje to pogram, przy pomocy którego w prosty sposób można złożyć PIT. Wysłanie elektronicznej wersji rozliczenia z fiskusem nie wymaga posiadania podpisu kwalifikowanego.

Darmowy system Edeklaracje można pobrać między innymi ze strony Ministerstwa Finansów. Najnowsza wersja aplikacja desktopowej umożliwia wysyłanie takich deklaracji podatkowych jak: PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PCC-3, VAT-7, VAT-7D, VAT-7K.

Program E-Deklaracje 2017 można zainstalować na komputerach z systemem operacyjnym Windows, Linux czy Mac. Konieczne jest jednak posiadanie dodatkowego oprogramowania, jak:

  • Adobe AIR – pozwalającego na uruchomienie oprogramowania
  • program do odczytu dokumentów PDF – Adobe Reader
  • dodatek do przeglądarek internetowych - Adobe Flash Player – wymagany do zainstalowania wersji online programu E-Deklaracje.

E-deklaracje 2017 praktyczne wskazówki

Osoby, które korzystały z aplikacji wcześniej, w 2013-2017 roku powinny zaktualizować program do najnowszej wersji. Proces aktualizacji przebiega automatycznie, zaraz po uruchomieniu aplikacji, gdy tylko ta wykryje, że do pobrania jest najnowsza wersja. Dotychczasowe dane podatnika zostaną zachowane i po ponownym uruchomieniu programu nadal będzie można z nich korzystać.

Pierwsza instalacja E-deklaracji

Jeśli dopiero zamierzamy rozpocząć korzystanie z systemu Edeklaracje pobraną aplikację należy zainstalować na komputerze. Po uruchomieniu instalatora, automatycznie zweryfikuje on środowisko komputera i sprawdzi czy wszystkie wymagane programy są zainstalowane. Jeżeli braku któregoś z nich, wskaże miejsce jego pobrania i sposób instalacji. Dopiero teraz będzie można przystąpić do instalowania programu E-deklaracje.

Do Góry