Pobierz PITy 2017/2018 Pobierz PITy 2017/2018

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Jak wypełnić Pit 2017 przez Internet

Wysyłanie PIT przez internet to nie tylko prosty, ale również bardzo wygodny sposób na rozliczenie się z fiskusem. Złożenie zeznania podatkowego online nie tylko nic nie kosztuje, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas, który stracilibyśmy na wizytę w Urzędzie Skarbowym.

PIT przez internet – jak to zrobić?

PIT-16, PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 wraz z odpowiednimi załącznikami – to zeznania podatkowe, które można złożyć przez internet bez konieczności posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Dodatkowo, jeśli korzystamy z oficjalnego rządowego programu do PIT lub takich, które posiadają rekomendacje państwowych instytucji, możemy mieć pewność, że nasze dane, nawet drogą internetową, dotrą do Urzędu Skarbowego w bezpieczny sposób.

Wysyłanie Pit przez internet wymaga nie tylko dostępu do sieci, ale również znajomości kwoty przychodu, jaką wykazaliśmy w ubiegłorocznym zeznaniu podatkowym. Jej prawidłowe podanie stanowi bowiem jeden z elementów autoryzacyjnych, zabezpieczających autentyczność składanego zeznania.

Po ściągnięciu z internetu odpowiedniego programu (np. E-Deklaracje lub PIT format) należy zainstalować go na swoim komputerze, a następnie wypełnić odpowiedni formularz. Dokument można wysłać dopiero, gdy uwierzytelnimy go podając kwotę przychodu wykazaną w ostatnim rozliczeniu. Na koniec warto również pamiętać o pobraniu i zapisaniu w bezpiecznym miejscu Urzędowego Poświadczenia Odbioru. Elektroniczny dokument jest dowodem złożenia deklaracji i przez fiskus traktowany jest na równi z innymi papierowymi

Do Góry