Pobierz PITy 2017/2018 Pobierz PITy 2017/2018

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Jak odliczyć ulgi od PITu z Urzędu

Od 2017 roku zmianie ulegnie sposób rozliczania się z fiskusem. Tym samym deklaracja podatkowa składana za 2013 rok była ostatnią, jaką wysyłaliśmy do urzędu skarbowego na starych zasadach. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Finansów, od nowego roku, druki PIT będą wypełniać za nas urzędnicy.

Nie oznacza to jednak, że wraz z wejściem w życie nowych zasad zmieni się całe prawo podatkowe. Nadal będziemy mogli np. odliczyć od dochodu ulgi, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem czy przekazać 1 proc. podatku na dowolną organizację pożytku publicznego.

PIT z Urzędu - jak odliczyć ulgi

Wstępnie wypełniony PIT z Urzędu trafi do podatnika drogą internetową. Specjalnie stworzony do tego celu portal podatkowy będzie miejscem, z poziomu którego będziemy mogli skontrolować pracę urzędników.

Od marca do kwietnia 2017 roku, każdy z nas, logując się do systemu będzie mógł sprawdzić czy wprowadzone przez administrację dane są poprawne. Jeśli zmiany nie będą konieczne, wystarczy nacisnąć „OK”, a PIT zostanie zatwierdzony i złożony.

Jeżeli jednak chcielibyśmy zmniejszyć podatek, odliczając przysługujące nam ulgi, wystarczy, że edytujemy przygotowany PIT z Urzędu, a następnie potwierdzimy wprowadzone dane. W analogiczny sposób należy postąpić, wówczas gdy będziemy chcieli rozliczyć się z małżonkiem czy przekazać 1 proc. podatku na OPP.

Do Góry