Pobierz PITy 2017/2018 Pobierz PITy 2017/2018

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!

Jak doliczyć dochód do PITu z Urzędu

PIT z Urzędu to nowy pomysł Ministerstwa Finansów, który ma pomóc podatnikom rozliczyć się z fiskusem. Jeśli zmiany wejdą w życie już w 2017 roku urzędnicy wstępnie będą wypełniać nasze rozliczenia.

Aby było to możliwe niezbędne będzie nałożenie na podatników obowiązku przesyłania informacji o pobranych zaliczkach czy zryczałtowanym podatku przez internet. Po wprowadzaniu zmian pracodawca nie musiałby wysyłać nam już rozliczenia PIT 11, a dotychczasowe druki zastąpiłby PIT-INF.

PIT z Urzędu - jak doliczyć dochód

Wstępnie wypełnione przez urząd skarbowy zeznania będą dostępne nie wcześniej niż w połowie marca 2017 roku. Podatnicy będą mogli się z nimi zapoznać poprzez zalogowanie się do specjalnie stworzonego w tym celu systemu. Jeśli w przygotowanym przez urząd zeznaniu nie będzie trzeba wprowadzać zmian, gotowy PIT wystarczy zatwierdzić.

Jeżeli jednak podatnik chciałby doliczyć dodatkowy dochód czy uwzględnić przysługujące mu ulgi i odliczenia, będzie miał taką możliwość Każda zmianę będzie musiał jednak wprowadzić z poziomy portalu podatkowego.

Sprawdzony system

Nowy system ma być nawiązaniem do rozwiązań stosowanych w innych europejskich krajach. Obecnie z portalu podatkowego korzystają już obywatele Szwecji, Francji czy Danii. System ma być tylko jednym z elementów większej infrastruktury, którego zadaniem będzie zebranie w jednym miejscu informacji o pobieranych podatkach i podatnikach, również CIT i

Do Góry