Pobierz PITy 2017/2018 Pobierz PITy 2017/2018

Pobierz Program PIT i Rozlicz Online!
s

Do Kiedy dostanę PIT-11?

Ostatni dzień lutego to czas do kiedy pracodawca musi dostarczyć nam PIT-11. Deklaracja zawiera informacje o uzyskanych dochodach oraz zaliczkach przekazanych na podatek. Identyczny dokument firma musi przekazać również naszemu urzędowi skarbowemu.

Obowiązek przygotowania i dostarczenia deklaracji PIT-11 spoczywa na pracodawcy, zleceniodawcach oraz płatnikach PIT. Dokument niezbędny do rozliczenia z fiskusem otrzymują zarówno pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, jak i ci, działający w oparciu o umowę o dzieło czy zlecenie.

Najpóźniej 28 lutego 2017 roku pracodawca musi przekazać pracownikowi wypełniony formularz PIT 11, w którym wykazuje wszystkie jego dochody, uzyskane w poprzednim roku podatkowym. Termin określa ustawa o podatku dochodowym. Za niedopełnienie tego obowiązku może grozić grzywna, sięgająca nawet 32 tys. zł.

Pracownik, który nie otrzyma rozliczenia w odpowiednim terminie może skierować do pracodawcy ponaglenie. Bez względu jednak na to, czy jego działanie przyniesie jakikolwiek rezultat i tak będzie musiał rozliczyć się z fiskusem do końca kwietnia.

Jeśli w ciągu roku zmienialiśmy pracę, ze złożeniem deklaracji podatkowej powinniśmy poczekać do momentu, gdy otrzymamy PIT-11 od wszystkich pracodawców. Dopiero po skompletowaniu wszystkich dokumentów, można przystąpić do wypełniania odpowiedniego

Do Góry